nr 9

9. Budowa zestawu do ćwiczeń siłowych na zewnątrz z remontem parkingu przy ul. Wojska Polskiego


Opis projektu

Zakup i zabudowa trzech zestawów do ćwiczeń rekreacyjno-sportowo-siłowych urządzeń na słupie-łączone typu: wyciąg górny i wioślarz, rower i jeździec, orbitrek i krzesło do wyciskania/prasa ręczna, powierzchnia na zabudowę jednego przyrządu to 15m2, koszt zestawu w granicach 6200 zł za zestaw. Wymiana nawierzchni parkingu o powierzchni 410m2 w cenie 100zł/m2 i zabudowa dwóch ławek parkowych na odpoczynek. Miejsce lokalizacja proponuje się na skwerze działki n 425 obok parkingu przy ul. Wojska Polskiego i Ogrodowej w obrębie nr 2 miasta Korsze. Orientacyjny koszt zadania do 63 tys. zł.

Termin realizacji

sierpień 2018

Uzasadnienie realizacji projektu

Budowa zestawu do ćwiczeń siłowych na zewnątrz. Zewnętrzna formuła ścieżki zdrowia to nowoczesne i modne rozwiązanie ćwiczeń na świeżym powietrzu. Kilka dobrze dobranych urządzeń pozwala zadbać o kondycję fizyczną każdego i zadbać o każdą partię ciała bez względu na wiek osoby ćwiczącej. Czego więcej potrzeba, żeby zachęcić wszystkich do zmiany stylu życia? Mamy otwartą przestrzeń i innych, tak samo jak my ćwiczących ludzi. Tak więc dajemy możliwość poprawienia nie tylko zdrowia fizycznego ale i psychicznego. Stwórzmy miejsca spotkań dla seniorów, dla młodych mam, dla ojców wychodzących z dzieckiem na spacer, dla młodzieży. Zaproponujmy aktywne formy spędzania czasu poprzez zamontowanie urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Opis lokalizacji

osiedle nr 1, działka nr 425. Plac w obrębie skweru zieleni i parkingu przy ul. Wojska Polskiego i Ogrodowej.

Poszczególne elementy kosztów

1zakup i zabudowa elementów siłowni zestawy 318 600 zł
2wymiana nawierzchni parkingu o powierzchni 410m2 z wjazdem z ul. Ogrodowej41 000 zł
3zakup ławek parkowych szt. 21 200 zł
4wykonanie projektu usytuowania zestawu i parkingu, robocizna i prace porządkowe po wykonanym przedsięwzięciu2 200 zł
Łącznie: 63 000 zł

Zadanie będzie polegało na budowie zestawu do ćwiczeń siłowych na zewnątrz z remontem parkingu przy ul. Wojska Polskiego i ul. Ogrodowej.